Skip to content

Samsung, Milyonlarca Galaxy Kullanıcısı İçin Kritik Güncelleme Yayınladı

4 Haziran 20242 minute read

Samsung, amiral gemisi cihazları için Haziran ayı yazılım güncellemesinin ayrıntılarını yayınladı. Sürüm, mümkün olan en kısa sürede yüklenmesi gereken bir kritik düzeltme ve daha da önemlisi eksik olan birkaç düzeltme de dahil olmak üzere Android ve Galaxy güvenlik açıklarını ele alıyor.

Samsung’un bülteni, Google’ın kendi güncellemesinden üç yamayı hariç tutsa da (biri zaten kullanıma sunuldu ve ikisi geçerli değil), kullanıcılar için asıl sorun bu değil.

Android’in kendi Haziran güncellemesi, Samsung’un sürümünde henüz listelenmeyen üç kritik Qualcomm düzeltmesini içeriyor. Bu değişebilir ancak son aylarda gördüğümüz gibi bu düzeltmelerin Samsung cihazlarına ulaştırılmasında da gecikme anlamına gelebilir. Önceki aylarda bileşen güncellemeleri bir sonraki ayın yayınına kadar sağlanmıyordu .

Qualcomm, yamaları doğrudan OEM’lere dağıtıyor ve “bu yamaları mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürülen cihazlara dağıtmalarının şiddetle tavsiye edildiğini” söylese de Samsung, “yonga seti satıcılarından alınacak bazı yamaların güvenlik güncelleme paketine dahil edilmeyebileceği” konusunda uyarıyor ayın. Yamalar yayınlanmaya hazır olur olmaz gelecek güvenlik güncelleme paketlerine dahil edilecekler.”

Bileşen güncellemelerinin gerçekten kritik olduğu durumlarda, birkaç gün gecikse bile bunların bir sürüme dahil edildiğini görmek iyi olacaktır. Android güncellemesinin ikinci kısmı, Qualcomm güncellemeleri de dahil olmak üzere 5 Haziran’a kadar resmi olarak yayınlanmayacak. Revize edilmiş bir Samsung Haziran sürümüne dahil edip etmeyeceklerini göreceğiz.

Related Articles

Yorum yapılmamış

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Edin

En son haberleri almak için beni sosyal medya aracılığıyla takip etmeyi unutmayın.

E-Bülten

Bugün abone olun ve önemli makaleleri kaçırmayın.

Tavsiye Ettiklerim
Popüler Konular
Back To Top